23 wyświetlenia

Aplikant adwokacki – Aplikant radcowski

kancelaria.ogloszenia

Ogłoszenie wygasło

CHMIELNIAK ADWOKACI SPÓŁKA PARTNERSKA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH

Zapewniamy pomoc menedżerom w postępowaniach karnych gospodarczych i karnych skarbowych. Pomagamy menedżerom w postępowaniach dotyczących ich odpowiedzialności za zaległości podatkowe, w sprawach o działanie na szkodę spółki oraz odpowiedzialności za zobowiązania wobec wierzycieli.

Wspieramy dyrektorów działów prawnych w zakresie prawa karnego gospodarczego, karnego skarbowego, administracyjnych kar finansowych, programów zgodności, w tym tworzeniu polityk w obszarze m.in. antykorupcji, ochrony danych osobowych, kodeksów etyki

Doradzamy organizacjom w zakresie wdrażania skutecznych instrumentów compliance, prowadzimy audyty oraz szkolenia. Reprezentujemy organizacje w sprawach przeciwko byłym członkom zarządu. Reprezentujemy organizacje w postępowaniach dotyczących odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych

Zapewniamy pomoc prawną w sprawach podatkowych i administracyjnych, w których przedmiotem może być nałożenie administracyjnej kary finansowej.

Bronimy w sprawach karnych gospodarczych i karnych skarbowych. Jesteśmy pełnomocnikami oskarżycieli posiłkowych.

Miejsce pracy: Katowice
Opis stanowiska:
  • Świadczenie najwyższej jakości usług prawnych klientom kancelarii
  • Zastępstwo procesowe w sprawach karnych gospodarczych i karnych skarbowych
  • Zastępstwo procesowe w sporach regulacyjnych i podatkowych
  • Świadczenie pomocy prawnej w sprawach związanych z odpowiedzialnością osobistą menedżerów (karną, cywilną, administracyjną, w tym podatkową)
  • Udział w czynnościach procesowych na każdym etapie sprawy i przed wszystkimi organami
  • Kontakt z organami wymiaru sprawiedliwości w prowadzonych sprawach
  • Doradztwo klientom instytucjonalnym w zakresie „compliance crime”
  • Bieżące kontaktowanie się z klientami kancelarii w celu zapewnienia im najwyższego poczucia komfortu i bezpieczeństwa i dostarczania najwyższej jakości usług
Wymagania:
  • Status aplikanta adwokackiego lub radcowskiego
  • Doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobra znajomość obsługi programu MS Word

Dodatkowym atutem kandydata będzie;

  • Znajomość prawa cywilnego i karnego, w tym prawa karnego gospodarczego
  • Chęć specjalizacji w określonej gałęzi prawa potwierdzona aktywnością i zaangażowaniem w tym obszarze
  • Znajomość narzędzi pakietu Microsoft Office
  • Znajomość drugiego języka

Ponadto:

Od kandydatów oczekujemy odpowiedzialności za prowadzone sprawy. Ważna jest dla nas także umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie oraz otwartość na nowe inicjatywy a także swoboda w poruszaniu się w obszarze social media. Świadczenie usług może oznaczać konieczność odbywania podróży służbowych w związku z prowadzonymi sprawami. Wykluczamy pracę zdalną lub w niepełnym wymiarze czasu pracy. Praca w Katowicach.

Oferujemy:

  • Pracę w prężnie rozwijającej się kancelarii prawnej świadczącej pomoc prawną w rozwojowych i interesujących dziadzinach prawa karnego gospodarczego.
  • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobywanie doświadczeń zawodowych poprzez uczestnictwo w ciekawych projektach i sprawach prowadzonych przez kancelarię.
  • Atrakcyjne warunki pracy
  • Przejrzyste warunki wynagradzania adekwatne do umiejętności, zaangażowania oraz osiąganych celów kancelarii.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.