26 wyświetleń

Aplikant radcowski – adwokacki

kancelaria.ogloszenia

Do naszej Kancelarii w Warszawie
poszukujemy

Aplikanta radcowskiego / adwokackiego
Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • aktywny udział w pracach przy obsłudze zleceń klientów Kancelarii;
  • wsparcie starszych prawników przy obsłudze zleceń klientów Kancelarii;
  • wsparcie pozostałych działów Kancelarii w pracach związanych z obsługą naszych Klientów.

Wymagamy:

  • statusu aplikanta;
  • biegłej znajomości języka angielskiego – w mowie i piśmie – warunek konieczny (znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem);
  • zainteresowania prawem gospodarczym i cywilnym;
  • bardzo dobrej znajomości pakietu Microsoft Office;
  • wysokiej kultury osobistej, zaangażowania oraz dobrej organizacji czasu pracy;
  • odpowiedzialnego i rzetelnego wykonywania powierzonych zadań;
  • zdolności analitycznego myślenia i umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów;
  • zdobyte doświadczenie podczas praktyk w kancelarii będzie dodatkowym atutem.

Gwarantujemy:

  • dobre warunki pracy;
  • przyjazną atmosferę pracy, w atrakcyjnym, dobrze zlokalizowanym biurowcu w centrum Warszawy;
  • pakiet świadczeń socjalnych w postaci karty Multisport oraz prywatnej opieki medycznej;
  • zdobywanie doświadczenia zawodowego u boku wybitnych specjalistów w prestiżowej Kancelarii prawnej o międzynarodowym zasięgu.
Ogłoszenie wygasło

JP Weber jest członkiem międzynarodowych organizacji doradczych

JP Weber jest niezależną firmą doradczą, specjalizującą się w obszarze transakcji. Od ponad 18 lat zapewnia wsparcie w fuzjach i przejęciach, inwestycjach bezpośrednich oraz restrukturyzacjach, a także w prowadzeniu bieżącej działalności, dostarczając rozwiązania w zakresie aspektów prawnych i podatkowych.

Zespół JP Weber tworzy ponad 60 doradców biznesowych i podatkowych, prawników oraz analityków, działających w biurach we Wrocławiu, w Warszawie i Berlinie.

JP Weber jest członkiem i jednym z założycieli Eight International – globalnej organizacji niezależnych doradców w dziedzinie doradztwa transakcyjnego, restrukturyzacji i transformacji a także członkiem międzynarodowego networku M&A Worldwide, zrzeszającego 45 firm inwestycyjnych z 40 krajów, specjalizujących się w dziedzinie fuzji i przejęć.

Obecnie do naszego działu prawnego poszukujemy osób na stanowisko:
Aplikant Radcowski – Adwokacki
Miejsce pracy: Wrocław

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • tworzenie i opiniowanie projektów dokumentów, uchwał, umów, pism procesowych,
  • zastępstwo procesowe przed sądami powszechnymi,
  • przygotowywanie projektów korespondencji z urzędami i organami administracji, kontakt z notariuszami oraz kancelariami prawnymi,
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez pracowników działu prawnego,
  • bieżące wsparcie działu oraz współpraca z innymi działami firmy.

NASZE WYMAGANIA:

  • ­status aplikanta lub planowane rozpoczęcie aplikacji radcowskiej/adwokackiej w styczniu 2020 r.,
  • biegła znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość języka niemieckiego),
  • profesjonalizm w podejściu do realizowanych projektów i wysoki poziom odpowiedzialności za powierzone zadania,
  • umiejętność pracy w interdyscyplinarnych zespołach doradców inwestycyjnych, doradców podatkowych i księgowych,
  • umiejętność zarządzania czasem i realizacji założonych celów.

OFERUJEMY:

Odpowiednie stanowisko w zależności od posiadanego doświadczenia i kwalifikacji
Pracę w firmie doradczej realizującej projekty dla polskich i zagranicznych spółek
Zdobycie doświadczenia w nowatorskich projektach łączących różne obszary kompetencji
Możliwość rozwoju – uczestnictwo w szkoleniach i kursach językowych, klarowne ścieżki karier
Elastyczny czas pracy
Przyjazną atmosferę pracy
Benefity – karta Multisport, opieka medyczna w Medicover, owoce w biurze, itp.
Ciekawe wyjazdy i spotkania integracyjne
W związku z dynamicznym rozwojem Kancelaria Prawna Via Lex L. Szcześniak i Wspólnicy Spółka komandytowa, będąca częścią grupy kapitałowej Kaczmarski Group, poszukuje kandydatów na stanowisko:
Aplikant radcowski/adwokacki

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie:

  • sporządzanie projektów pism procesowych,
  • merytoryczna analiza spraw,
  • doradztwo prawne na rzecz Klientów Kancelarii,
  • zastępowanie radcy prawnego na rozprawach.

Wymagania:

  • rozpoczęta aplikacja radcowska/ adwokacka,
  • umiejętność tworzenia i redagowania pism procesowych,
  • bardzo dobra znajomość prawa cywilnego gospodarczego i procedury cywilnej,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • zdolność analitycznego myślenia,
  • dobra organizacja pracy,
  • samodzielność i inicjatywa,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:

  • stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia,
  • rozwój zawodowy w grupie kapitałowej będącej liderem w swojej branży.