17 wyświetleń

Aplikant Radcowski

kancelaria.ogloszenia

Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje depozyty zgromadzone w bankach i SKOK-ach oraz odpowiada za przeprowadzanie przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowych. Fundusz należy do sieci bezpieczeństwa finansowego i współodpowiada za stabilność finansową Polski.

Poszukujemy:
aplikanta radcowskiego
Miejsce pracy: Warszawa

Główne zadania:

  • opracowywanie projektów stanowisk prawnych związanych z realizacją ustawowych zadań Funduszu, w szczególności w obszarze przymusowej restrukturyzacji,
  • opiniowanie projektów regulacji związanych z działalnością Funduszu,
  • analiza regulacji prawa UE związanych z przymusową restrukturyzacją oraz funkcjonowaniem rynku finansowego,
  • wspieranie wewnętrznego procesu legislacyjnego.

Oczekiwania:

  • posiadanie statusu aplikanta radcowskiego II lub III roku,
  • znajomość prawa handlowego, prawa bankowego, prawa spółdzielczego i/lub prawa upadłościowego,
  • znajomość przepisów dotyczących postępowania administracyjnego i procedury sądowo-administracyjnej,
  • znajomość języka angielskiego,
  • znajomość zagadnień związanych ze stabilnością finansową oraz regulacji prawa UE związanych z funkcjonowaniem rynku finansowego będą dodatkowymi atutami,
  • komunikatywność, samodzielność, umiejętność współpracy.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na stanowisku specjalisty w departamencie prawnym,
  • wprowadzenie merytoryczne w problematykę z zakresu przymusowej restrukturyzacji,
  • unikalną szansę nabycia umiejętności i wiedzy praktycznej,
  • dobrą atmosferę w pracy i atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego,
  • prywatną opiekę medyczną, pracowniczy program emerytalny, karty sportowe i inne benefity.
Ogłoszenie wygasło

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Jasiński

Kancelaria koncentruje się na wybranych dziedzinach prawa związanych z obrotem gospodarczym. Tworzymy zespół doświadczonych radców prawnych i aplikantów. Specjalizujemy się w obsłudze prawnej projektów z obszaru nieruchomości i inwestycji budowlanych, przemysłu stoczniowego i offshore, prawa spółek, a także prawa bankowego i rynków kapitałowych. Oprócz doradztwa prawnego oferujemy wsparcie w negocjacjach handlowych, zarówno z polskimi, jak i międzynarodowymi kontrahentami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową pod adresem: www.jasinski-kancelaria.pl

Poszukujemy ambitnej, samodzielnej i dobrze przygotowanej merytorycznie osoby do współpracy na stanowisku:

Miejsce pracy: Gdańsk

Zadania na tym stanowisku będą polegały na wsparciu radców prawnych, a także wykonywaniu samodzielnych zadań, w następujących obszarach:

  • świadczeniu usług prawnych w zakresie spraw dotyczących nieruchomości i procesów budowlanych, obsługi korporacyjnej przedsiębiorstw, prawa spółek handlowych i prawa finansowego,
  • przygotowywaniu i opiniowanie umów,
  • przygotowywanie opinii prawnych,
  • prowadzeniu projektów i transakcji.

Wymagania:

  • aplikant aplikacji radcowskiej rozpoczynający aplikację w styczniu 2020 r. (pozytywny wynik z egzaminu wstępnego we wrześniu 2019 r.),
  • znajomości języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym (umiejętność pracy na dokumentach w języku angielskim),
  • dobra znajomość pakietu MS Office i programów prawniczych,
  • zdolność analitycznego i logicznego myślenia,
  • umiejętność dobrej komunikacji w zespole,
  • dyspozycyjność.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w firmie prawniczej o rozpoznawalnej pozycji na rynku pomorskim,
  • możliwość współpracy z dynamicznie rozwijającymi się przedsiębiorstwami z różnych branż gospodarki,
  • szansę uczestniczenia w projektach międzynarodowych,
  • bardzo dobrą atmosferę pracy w młodym zespole prawników nastawionym na współdziałanie, dzielenie się wiedzą i rozwój umiejętności,
  • atrakcyjne wynagrodzenie i umowę o pracę,
  • szkolenia zawodowe i językowe,
  • ciekawe zadania, możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji (możliwość realizacji interesujących i złożonych projektów o charakterze gospodarczym),
  • ścieżkę rozwoju w obszarze doradztwa korporacyjnego i możliwość uzyskania specjalizacji w wybranych obszarach prawa cywilnego / gospodarczego.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obecnie prowadzonej rekrutacji oraz przyszłych rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Informujemy, że Administratorem danych jest Mateusz Jasiński prowadzący działalność zawodową pod firmą Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Jasiński z siedzibą w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 163. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Wyślij powiadomienie z podobnym ogłoszeniem
Pokaż 1–0 of 0 ofert
Miejsce pracy: Warszawa

OCHRONA JUWENTUS – jesteśmy jedną z największych firm z branży ochrony i bezpieczeństwa. Cieszymy się opinią profesjonalnego, godnego zaufania usługodawcy.
W związku z nowymi wyzwaniami i rozwojem technologii, poszukujemy kandydatów.

Zapraszamy osoby, które w tym roku zdały egzamin wstępny i niebawem uzyskają status aplikanta radcowskiego I roku, lub obecnie są aplikantami radcowskimi I roku.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

  • wsparcie zespołu radców prawnych w bieżącej pracy
  • sporządzanie projektów pism procesowych
  • występowanie przez sądami rejonowymi na terenie Warszawy
    (od momentu uzyskania uprawnień)
  • sporządzanie projektów opinii prawnych

WYMAGANIA:

  • dobra znajomość prawa cywilnego i procedury cywilnej
  • dobra znajomość prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
  • bardzo dobra organizacja czasu pracy
  • wysoka kultura osobista i zaangażowanie w realizację wyznaczonych celów

OFERUJEMY:

  • stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
  • pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie – lidera w branży ochrony i bezpieczeństwa, który znalazł się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce Na swoim koncie posiada liczne wyróżnienia i nagrody między innymi: Diamenty Forbesa 2018, Nagroda konsumenta Top Marka 2018 oraz Gazele Biznesu 2017

Kancelaria Radcy Prawnego Artur Leszczyński Radca Prawny

Zapraszam do składania ofert pracy aplikantów radcowskich zainteresowanych pracą w Kancelarii w młodym zespole. Poszukuję kandydatów z inicjatywą w działaniu oraz z pozytywnym nastawieniem do życia. Praca w mojej Kancelarii charakteryzuje się dużą samodzielnością, pozwala zdobywać wiedzę i doświadczenie jak również jest odpowiednia dla osób lubiących wyzwania oraz dużą dynamikę w pracy.

Osoba zatrudniona na stanowisku aplikanta radcowskiego odpowiedzialna będzie za: przygotowywanie projektów pism procesowych, opinii prawnych, informacji prawnych oraz umów; występowanie przed sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi z substytucji radcy prawnego; kontakty z sądami i organami, administracji publicznej w zakresie prowadzonych postępowań, analizę akt postępowań sądowych, sądowo-administracyjnych oraz administracyjnych.

Wymagania:

I lub II rok aplikacji radcowskiej; zainteresowanie zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy oraz Kodeksu postępowania administracyjnego; doświadczenie z zakresu prawa handlowego; umiejętność formułowania pism procesowych; doświadczenie procesowe w tym stawiennictwo na rozprawach; umiejętność analitycznego myślenia; umiejętność formułowania klarownych wypowiedzi, biegła znajomość MS Office, inicjatywa w działaniu, samodzielność, zaangażowanie i odpowiedzialność.

Oferujemy:

Oferujemy pracę w młodym, dynamicznym zespole, wśród osób pozytywnie nastawionych do życia.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Leszczyński Radca Prawny z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”.

Informujemy, że Administratorem danych jest Kancelaria Radcy Prawnego Artur Leszczyński Radca Prawny z siedzibą w Warszawie przy ul. Górczewskiej 222 lok.104. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.