25 wyświetleń

JT Weston sp. z o.o. Prawnik – specjalista ds. ochrony danych osobowych / prawa IT

kancelaria.ogloszenia

JT Weston jest młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą doradczą założoną w 2013 r. przez doświadczonych konsultantów wywodzących się z wiodących na świecie firm doradztwa biznesowego.
Wspieramy naszych klientów w obszarach strategii i efektywności organizacji IT, transformacji cyfrowej, bezpieczeństwa informacji, efektywności procesów biznesowych, zgodności z wymogami regulatorów rynku oraz międzynarodowymi normami i standardami. Dostarczamy innowacyjne rozwiązania IT oraz świadczymy usługi outsourcingowe.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.jtweston.pl.
W związku z dynamicznym rozwojem firmy obecnie poszukujemy do naszego zespołu kandydatów na stanowisko:

Prawnik – specjalista ds. ochrony danych osobowych / prawa IT

Miejsce pracy: Warszawa
Nr referencyjny: RP/01/2020

OPIS STANOWISKA:

Będziesz odpowiedzialny za wsparcie prawne projektów dotyczących szeroko rozumianego prawa ochrony danych osobowych(w tym RODO, ustawa o ochronie danych osobowych, przepisy sektorowe, świadczenie usług drogą elektroniczną) realizowanych dla wiodących podmiotów rynku kapitałowego, instytucji sektora publicznego oraz firm z pozostałych kluczowych branż i sektorów gospodarki. Ponadto, będziesz zaangażowany w projekty, które będą dotyczyć zagadnień IT, w szczególności, opracowywania umów w tym zakresie.

Pracując z nami będziesz miał wgląd i realny wpływ na rozwój podmiotów z całego spektrum gospodarki – od małych firm, jak technologiczne start-up’y po duże międzynarodowe korporacje, od jednostek samorządu terytorialnego po ministerstwa i inne centralne jednostki administracji rządowej.

Jeśli szukasz niepowtarzalnej atmosfery pracy pełnej niecodziennych wyzwań biznesowych w środowisku dynamicznie rozwijającej się firmy doradczej oraz innowacyjnego software house’u, wśród ludzi, którzy są profesjonalistami i ekspertami w swych dziedzinach, koniecznie zaaplikuj do nas!

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Udział w procesie zapewnienia zgodności klientów z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), wytycznymi Grupy Roboczej Art. 29 (Europejskiej Rady Ochrony Danych), krajowymi przepisami z zakresu ochrony danych osobowych oraz branżowymi kodeksami dobrych praktyk, w szczególności poprzez:
    • Udział w projektach audytowo-wdrożeniowych z zakresu ochrony danych osobowych,
    • Opracowywanie i konsultowanie dokumentacji z obszaru ochrony danych osobowych (polityki, instrukcje), umów powierzenia danych osobowych,
    • Opracowywanie treści klauzul informacyjnych oraz zgód na przetwarzanie danych osobowych,
    • Udzielanie opinii prawnych i rekomendacji dotyczących procesów przetwarzania danych osobowych oraz zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami prawa,
    • Monitorowanie zmian w regulacjach prawnych dotyczących ochrony danych osobowych,
    • Wsparcie prawne w ramach świadczenia funkcji IOD,
    • Opracowywanie projektów pism do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
    • Udzielanie opinii, porad, wyjaśnień i konsultacji prawnych w zakresie ochrony danych osobowych,
    • Inne zadania wymagane zakresem powierzonych projektów.
  • Udział w projektach dotyczących zagadnień IT obejmujących, w szczególności:
    • Opracowywanie umów wdrożeniowych, licencyjnych, SaaS, dystrybucji oprogramowania, etc.
  • Wsparcie klientów w zakresie przepisów dotyczących świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności poprzez:
    • Opracowywanie regulaminów świadczenia usług;
    • Udzielanie opinii, porad, wyjaśnień i konsultacji prawnych w zakresie przepisów dotyczących świadczenia usług drogą elektroniczną.
  • Wsparcie prawne innych projektów w zakresie posiadanych kompetencji i uprawnień.
line

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe prawnicze,
  • Tytuł radcy prawnego / adwokata lub co najmniej 4-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Wiedza i doświadczenie z obszaru ochrony danych osobowych, w tym w zakresie wdrażania i stosowania Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), Ustawy o ochronie danych osobowych i przepisów sektorowych,
  • Doświadczenie w analizie i opracowywaniu umów, w tym w aspektach dotyczących zagadnień IT (umowy wdrożeniowe, umowy licencyjne, SaaS, dystrybucja oprogramowania, etc.),
  • Doświadczenie zawodowe w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych,
  • Doświadczenie i wiedza w zakresie prawa nowych technologii będzie dodatkowym atutem,
  • Biznesowa lub/i technologiczna wiedza branżowa będzie dodatkowym atutem,
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne – komunikatywność, otwartość, umiejętność pracy w zespole,
  • Samodzielność i sprawność w organizacji pracy własnej,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Biegła znajomość języka angielskiego, w tym terminologii prawniczej,
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi pakietu MS Office,
  • Gotowość do okazjonalnych wyjazdów służbowych w Polsce i za granicą.

OFERUJEMY:

  • Umowę współpracy na czas nieograniczony,
  • Udział w ciekawych, ambitnych projektach z różnych branż, realizowanych dla uznanych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych oraz jednostek administracji,
  • Programy szkoleniowe,
  • Niepowtarzalną atmosferę pracy w środowisku dynamicznie rozwijającej się firmy doradczej, w zespole tworzonym przez profesjonalistów i kolegów po fachu oraz przyjaciół po godzinach,
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia kandydata,
  • Udział w systemie bonusowym opartym o podział zysku firmy,
  • Pakiety socjalne (ubezpieczenie medyczne, karta sportowa, inne).