51 wyświetleń

Prawnik – Aplikant radcowski

kancelaria.ogloszenia

Kancelaria Radców Prawnych JGA Ginckaj, Morawiec, Olszewski, Stankiewicz sp. p.
Kancelaria Radców Prawnych JGA Ginckaj, Morawiec, Olszewski, Stankiewicz Sp. p. jest jedną z największych i najsprawniej działających kancelarii prawniczych na Śląsku. Zajmujemy się stałą obsługą małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, realizujemy projekty inwestycyjne, w tym z zakresu fuzji i przejęć, a także z zakresu restrukturyzacji i upadłości. W przeprowadzonym przez „Rzeczpospolitą” rankingu kancelarii prawniczych 2018: największe kancelarie w regionach, Kancelaria JGA uplasowała się na 3. miejscu.
(I lub II rok aplikacji)
Miejsce pracy: Katowice

Zakres obowiązków:

  • sporządzanie i opiniowanie projektów pism procesowych, projektów umów, regulaminów oraz opinii i informacji prawnych z zakresu prawa cywilnego, handlowego, gospodarczego i prawa pracy
  • sporządzanie projektów innych dokumentów w ramach obsługi prawnej określonych Klientów
  • sporządzanie pism w postępowaniu cywilnym i administracyjnym
  • prowadzenie akt procesowych wskazanych Klientów
  • wsparcie radcy prawnego/ starszego prawnika specjalisty w bieżącej obsłudze prawnej
  • zastępstwo przed sądami i organami administracji publicznej
  • zasięganie informacji o stanie spraw sądowych i pozasądowych prowadzonych przez Kancelarię
  • sporządzanie analizy orzecznictwa

Wymagania:

  • posiadanie tytułu magistra prawa
  • praktyczna znajomość języka angielskiego
  • terminowość i umiejętność pracy pod presją czasu
  • zdolność logicznego i analitycznego myślenia
  • znajomość obsługi urządzeń biurowych i pakiety MS Office
  • prawo jazdy
  • umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie i chęć rozwoju zawodowego
  • dobra organizacja pracy, samodzielność, staranność i dokładność
  • doświadczenie będzie dodatkowym atutem, w tym w szczególności w sprawach upadłościowych lub restrukturyzacyjnych

Oferujemy:

  • umowę o pracę na okres próbny (pełny etat)
  • duże możliwości rozwoju zawodowego
  • ciekawą i odpowiedzialną pracę
  • dobrą atmosferę pracy
  • możliwość przedłużenia współpracy