Specjalista w Zespole Licencyjnym w Departamencie Firm Inwestycyjnych

69 wyświetleń

w Zespole Licencyjnym w Departamencie Firm Inwestycyjnych

Zespół Licencyjny w Departamencie Firm Inwestycyjnych w Urzędzie KNF to grupa specjalistów zajmująca się udzielaniem zezwoleń związanych z prowadzeniem działalności  maklerskiej.

Zajmujemy się prowadzeniem postępowań administracyjnych związanych z działalnością maklerską dla domów maklerskich i banków. Licencjonujemy maklerów papierów wartościowych, doradców inwestycyjnych oraz agentów firm inwestycyjnych. Prowadzimy również sprawy zagranicznych firm inwestycyjnych zamierzających prowadzić działalność maklerską na terytorium RP.

 Główne zadania na stanowisku:

  • prowadzenie postępowań administracyjnych związanych z udzielaniem zezwoleń na prowadzenie działalności maklerskiej dla domów maklerskich i banków,
  • udział w postepowaniach związanych z nabyciem akcji/udziałów domów maklerskich,
  • licencjonowanie maklerów papierów wartościowych, doradców inwestycyjnych oraz agentów firm inwestycyjnych,
  • wspieranie procesów nadzorczych dotyczących firm inwestycyjnych i innych podmiotów nadzorowanych

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • dobra znajomość przepisów prawa z zakresu rynku kapitałowego, kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu spółek handlowych,
  • znajomość pakietu dyrektywy MiFID II,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie co najmniej na poziomie B2,
  • umiejętność analizowania i interpretowania przepisów prawa,
  • łatwość w formułowaniu stanowisk na piśmie,
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office,
  • dobra organizacja pracy,
  • samodzielność i zaangażowanie,
  • umiejętność pracy w zespole i skutecznej komunikacji

 Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie w pracy na stanowisku zajmującym się podobną problematyką lub na stanowisku inspektora nadzoru w instytucji finansowej bądź prawnika w kancelarii prawnej obsługującej instytucje finansowe,
  • licencja maklera papierów wartościowych,
  • udokumentowane zainteresowanie rynkiem finansowym, w szczególności kapitałowym,
  • ukończenie aplikacji prawniczej

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość praktycznego stosowania prawa, w tym procedury administracyjnej w zakresie związanym z rynkiem finansowym,
  • poznanie specyfiki funkcjonowania firm inwestycyjnych oraz oczekiwań nadzoru z tym związanym,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w niepowtarzalnych na rynku projektach i inspirujących szkoleniach w Polsce i za granicą,
  • bogaty pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny system benefitów, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • dogodną lokalizację biura w centrum miasta,
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy.

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.

Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.