(0) 720 wyświetleń

SOBOTA JACHIRA KANCELARIA PRAWNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Obserwuj

Connect with us

O firmie

Kancelaria swoje formalne początki miała w 2016 roku, kiedy zaczęli ze sobą współpracować radca prawny Adam Sobota oraz Partner Zarządzający Jędrzej Jachira. We wcześniejszych latach działali wspólnie na płaszczyźnie akademickiej, będąc studentami stacjonarnych studiów doktoranckich prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dorobki indywidualne wspólnicy kancelarii zdobywali wcześniej w kilku renomowanych wrocławskich i ogólnopolskich kancelariach adwokacko-radcowskich.

Jedną z kluczowych płaszczyzn pierwszych działań od początku istnienia kancelarii były sprawy kredytów waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego, tj. reprezentacja frankowiczów przed sądami na terenie całego kraju. Na początku, ze względu na niekorzystną linię orzeczniczą w sądach wrocławskich, zdecydowana większość spraw prowadzona była w Warszawie, Łodzi oraz Gdańsku. Dzięki zaufaniu wielu Frankowiczów zaczęliśmy być jednym z krajowych pionierów w tych sprawach, regularnie wygrywając kolejne sprawy prowadzone przeciwko większości z banków oferujących wcześniej te kredyty.

3 października 2019 roku mieliśmy okazję bezpośrednio uczestniczyć w posiedzeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), od którego zależała duża liczba prowadzonych przez nas w tamtym czasie spraw, które zostały specjalnie zawieszone. Od tego czasu zainteresowanie tymi sprawami bardzo wzrosło, co też przełożyło się na bardzo dużą liczbę nowych podmiotów oferujących pomoc Frankowiczom. Zważywszy jednak na specyfikę tych spraw, wymagającą znajomości kilku gałęzi prawa, uważamy że decydujące znaczenie ma doświadczenie zdobywane wtedy, kiedy większość uważała że sprawy te nie mają szans na powodzenie. Na co dzień występujemy również w charakterze ekspertów na łamach ogólnopolskich mediów, w tym m.in. Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej oraz Radia Wrocław.

Oprócz pomocy Frankowiczom, podstawowy obszar działalności kancelarii stanowi pomoc prawna przedsiębiorcom w zakresie prawa gospodarczego oraz szeroko rozumiana pomoc osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Dotyczy to zwłaszcza reprezentacji w sprawach o zapłatę (w tym windykacja tych należności); doradztwa w zakresie tworzenia spółek prawa handlowego bądź ich modyfikacji; negocjowania, opiniowania i tworzenia umów cywilnoprawnych, jak również pomoc w zakresie prawa rodzinnego oraz spadkowego. Ponadto spektrum działań obejmuje również m.in. pomoc w sprawach prawa pracy oraz udział w sprawach o odszkodowanie (w tym pomoc poszkodowanym oraz rodzinom poszkodowanych i ofiar wypadków komunikacyjnych). Domeną kancelarii obejmującą powyższe dziedziny jest proces cywilny.

Kancelarię tworzy młody, dynamicznie rozwijający się zespół adwokacko-radcowski, w tym adwokaci, radcowie prawni, aplikanci oraz asystenci prawni, odbywający praktyki we współpracy z WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto kancelaria współpracuje na stałe z notariuszem oraz doradcami podatkowymi, których równoległa współpraca w niektórych sprawach jest bardzo pomocna.

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą, zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub elektroniczną. Istnieje możliwość prowadzenia spotkań na miejscu jak i w formie on-line, za pośrednictwem posiadanych przez kancelarię rozwiązań technologicznych, zapewniających pełne bezpieczeństwo oraz zachowanie niezwykle ważnej w naszej pracy tajemnicy zawodowej.

 

Kontakt