128 wyświetleń

Radca prawny do spraw obsługi prawnej i opłat eksploatacyjnych w Zespole Opłat Eksploatacyjnych w Departamencie Geologii i Koncesji Geologicznych

MINISTERSTWO KLIMATU I ŚRODOWISKA

Ogłoszenie wygasło

Twój zakres obowiązków

Osoba na tym stanowisku:

• Prowadzi sprawy z zakresu orzecznictwa administracyjnego w II instancji w odniesieniu do decyzji Ministra, Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i marszałków województw oraz przygotowuje odpowiedzi na skargi i inne pisma procesowe

• Zapewnia zastępstwo Ministra w postępowaniach przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawach z zakresu właściwości Zespołu

• Analizuje i kontroluje informacje przekazywane przez przedsiębiorców oraz prowadzi postępowania administracyjne dotyczące określania opłat

• Udziela odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie i senatorskie, udziela informacji i konsultacji organom administracji geologicznej i przedsiębiorcom

• Współpracuje z wierzycielami opłat (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gminy, powiaty, województwa) w zakresie ich ustalania i uiszczania

• Przygotowuje zestawienia i analizy prawne dotyczące opłat eksploatacyjnych będących we właściwości Ministra

• Współpracuje z NFOŚiGW w zakresie uzyskania informacji dotyczących opłat, dla których Minister nie jest organem koncesyjnym

• Inicjuje, opracowuje, interpretuje i opiniuje projekty aktów normatywnych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku prawo

  • Doświadczenie zawodowe: powyżej 1,5 roku w jednostkach sektora finansów publicznych albo 1 rok w obszarze obsługi prawnej

  • Prawo wykonywania zawodu radcy prawnego

  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli “poufne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej

  • Znajomość przepisów: Prawo geologiczne i górnicze, Kodeks postępowania administracyjnego, Ordynacja podatkowa, Prawo o postępowaniu egzekucyjnym w administracji

  • Kompetencje behawioralne: komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, myślenie analityczne, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność,

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe informacje:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

• zagrożenie korupcją

• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

• praca na I piętrze budynku, budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości)

• praca przy komputerze – możliwość zapewnienia specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem

• podczas reprezentowania urzędu na zewnątrz warunki świadczenia pracy mogą nie być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

• Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do kolejnego etapu, powiadomimy Cię o tym mailowo (lub telefonicznie – jeżeli nie podałeś adresu e-mail). Tak samo zrobimy, jeśli nie uda Ci się przejść do dalszego etapu.

• Oferty kandydatów, którzy nie zostali zatrudnieni, zniszczymy po 3 miesiącach od zakończenia naboru. Do tego czasu będzie można je odebrać w urzędzie (ale nie odeślemy ich).

• Nie rozpatrzymy oferty, którą nadałeś po terminie. Dotyczy to też uzupełniania ofert.

• Kompletna aplikacja to taka, która zawiera wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia.

• Do dokumentów sporządzonych w języku obcym dołącz kopie ich tłumaczenia na język polski sporządzone przez tłumacza przysięgłego.

• Nie przesyłaj wszystkich dokumentów, które uznasz, że mogą Ci pomóc w naborze. Prześlij tylko te, których wymagamy lub zalecamy.

• Zwróć uwagę na warunki pracy, które wskazaliśmy w ogłoszeniu – rzetelnie oceń, czy odpowiada Ci taka praca.

• Złożone przez Ciebie dokumenty zweryfikujemy pod względem formalnym na podstawie zapisów ogłoszenia dotyczących wymaganych i dodatkowych dokumentów.

• Prosimy o podanie w aplikacji adresu e-mail oraz numeru telefonu w celu zapewnienia sprawnej komunikacji w procesie naboru.

Planujemy następujące metody/techniki naboru:

• weryfikacja dokumentów pod względem formalnym

• rozmowa kwalifikacyjna

Możemy przeprowadzić dodatkowe etapy naboru z użyciem następujących metod i technik:

• analiza dokumentów

• sprawdzian wiedzy

• sprawdzian znajomości języka obcego

• sprawdzian umiejętności

• wywiad behawioralny

Dokumenty

Twoja aplikacja musi zawierać (dokumenty niezbędne)

• CV i list motywacyjny

• Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia

• Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

• Kopie dokumentów potwierdzających prawo wykonywania zawodu radcy prawnego

• Kopie dokumentów potwierdzających poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli “poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej

• W przypadku ukończenia studiów wyższych na uczelni zagranicznej prosimy o przesłanie kopii dokumentów potwierdzających posiadanie wykształcenia wyższego zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym oraz tłumaczenia przysięgłego dyplomu.

• Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy powinny zawierać informacje jednoznacznie potwierdzające pełen wymagany okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań, np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje lub oświadczenie o spełnianiu tego wymogu.

• W przypadku dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe sporządzonych w języku obcym prosimy o załączenie tłumaczenia na język polski

• Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego

• Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

• Wzory wszystkich oświadczeń znajdziesz na stronie internetowej https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/wzory-oswiadczen/

Dołącz, jeśli posiadasz (dokumenty dodatkowe)

Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów