155 wyświetleń

Referendarz Ds. publicznoprawnej ochrony konsumentów w Wydziale Usług Finansowych I, Departament Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów

URZĄD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW

Ogłoszenie wygasło

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawie wstępnego ustalenia czy doszło do naruszenia przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz przygotowuje projekty wystąpień do przedsiębiorców w sprawach dotyczących ochrony konsumentów.

  • Prowadzi postępowania administracyjne w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz w sprawach o uznanie postanowień wzorców umów za niedozwolone, m. in. przygotowuje projekty decyzji.

  • Przygotowuje projekty pism procesowych, w tym środków zaskarżenia, w ramach sądowego postępowania odwoławczego.

  • Analizuje wzorce umowne stosowane przez przedsiębiorców pod kątem stosowania niedozwolonych postanowień umownych oraz praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz przygotowuje projekty wystąpień do przedsiębiorców.

  • Przygotowuje projekty pism i wystąpień do instytucji, organów administracji, organizacji i przedsiębiorców w zakresie właściwości departamentu.

  • Współpracuje z organizacjami konsumenckimi, organizacjami przedsiębiorców, organami administracji oraz innymi podmiotami w inicjatywach pozalegislacyjnych w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochrona konsumentów.

  • Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi UOKiK w zakresie wykonywania zadań związanych z eliminowaniem praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz niedozwolonych postanowień umownych.

  • Współpracuje z krajowymi organami ochrony konsumentów państw członkowskich UE (m.in. w ramach procedur określonych rozporządzeniem w sprawie współpracy między organami krajowymi odpowiedzialnymi za egzekwowanie przepisów prawa w zakresie ochrony konsumentów) w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochrona konsumentów w zakresie należącym do kompetencji Prezesa UOKiK.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie: wyższe prawnicze

  • Wiedza specjalistyczna i umiejętność jej wykorzystania z zakresu: znajomości prawa konsumenckiego i umiejętność stosowania go w praktyce.

  • Posiadanie kompetencji: rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, komunikacja, współpraca, myślenie analityczne.

  • Język angielski na poziomie B2.

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Mile widziane

  • Posiadanie kompetencji: kreatywność, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie – umowa o pracę

  • dodatek do wynagrodzenia za staż pracy powyżej 5 lat (od 5% do 20% wynagrodzenia),

  • dodatkowe wynagrodzenie roczne – „13tka”

  • nagrody jubileuszowe (od 20 lat pracy przyznawane co 5 lat);

  • elastyczny czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy między 7.00 a 09.00);

  • możliwość pracy hybrydowej;

  • gwarantowany program rozwoju zawodowego: różnorodny pakiet szkoleń (grupowych i indywidualnych), dofinansowanie do studiów i studiów podyplomowych, aplikacji radcowskiej, szkoleń językowych, platforma do nauki języka angielskiego i niemieckiego, biblioteka na terenie Urzędu;

  • możliwość rozwoju poprzez pracę w zespole profesjonalistów i ekspertów z różnych dziedzin oraz udział w ciekawych projektach;

  • możliwość godzenia pracy zawodowej z pracą naukową;

  • atrakcyjny pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego/jej dzieci, dofinansowanie sportu i kultury, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, pomoc finansowa w związku ze zwiększonymi wydatkami w okresie świąteczno-zimowym;

  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych;

  • możliwość zakupu na preferencyjnych warunkach karty sportowej Multisport oraz pakietu medycznego w ramach grupowego ubezpieczenia pracownika;

  • możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych;

  • możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej;

  • owocowe wtorki;

  • udogodnienia dla rowerzystów: pomieszczenie do przechowywania rowerów w siedzibie Urzędu;

  • doskonałą, dobrze skomunikowaną lokalizację – w centrum Warszawy (blisko stacji metro „Centrum” i “Świętokrzyska”, stacji SKM „Śródmieście”, stacji PKP „Centrum”).