191 wyświetleń

Radca prawny – Adwokat TFI/FI/ASI

KANCELARIA PRAWNA SNAŻYK MORDAKA RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA

Ogłoszenie wygasło

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie obsługi prawnej i doradztwo na rzecz towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz funduszy inwestycyjnych

  • Doradztwo prawne na rzecz alternatywnych spółek inwestycyjnych i zarządzających ASI, z uwzględnieniem postępowań przed KNF w zakresie wpisu do rejestru zarządzających ASI

  • Opiniowanie, przygotowywanie oraz udział w negocjacjach umów zawieranych przez towarzystwo

  • Obsługa prawna oraz prowadzenie spraw korporacyjnych towarzystwa

  • Wsparcie prawne jednostek organizacyjnych towarzystwa w ich działalności oraz współpraca w zakresie tworzenia i zmian regulacji wewnętrznych

  • Udzielanie bieżących porad prawnych, sporządzanie opinii dla organów statutowych towarzystwa

  • Obsługa prawna spółek portfelowych, w tym prowadzenie postępowań przed KRS i KNF

  • Znajomość regulacji RODO, AML, MIFID II i umiejętność ich stosowania w instytucjach finansowych

  • Kompleksowa obsługa korporacyjna spółek prawa handlowego

Nasze wymagania

  • Minimum pięcioletnie doświadczenie w pracy w TFI w szczególności w zakresie obsługi prawnej lub nadzoru nad działalnością towarzystw funduszy inwestycyjnych

  • Ugruntowana wiedza i doświadczenie w zakresie funkcjonowania rynku kapitałowego i finansowego

  • Bardzo dobra znajomość przepisów regulujących rynek kapitałowy, w tym: MIFID II, AML

  • Bardzo dobra znajomość przepisów regulujących wykonywanie działalności alternatywnej spółki inwestycyjnej i zarządzającego ASI

  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa handlowego, cywilnego, RODO

  • Doświadczenie w prowadzeniu postępowań przed KNF

  • Swobodna komunikacja w języku angielskim, w tym znajomość terminologii prawniczej

  • Analityczny sposób myślenia i umiejętności formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy

  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu

To oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz samodzielne prowadzenie ciekawych projektów

  • Możliwość pracy w formie hybrydowej

  • Pracę w gronie doświadczonych ekspertów

  • Atrakcyjne wynagrodzenie z systemem premiowym opartym o wypracowany czas pracy

  • Pakiet zdrowotny i pakiet sportowy