177 wyświetleń

Radca Prawny w Zespole Bankowym w Departamencie Prawnym; nr. ref. DPP/05/2021

Urząd KNF

Ogłoszenie wygasło

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie opinii prawnych, odpowiedzi, wyjaśnień dotyczących rynku bankowego (banki komercyjne, banki spółdzielcze), spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych,

  • uczestniczenie w pracach legislacyjnych z zakresu rynku bankowego,

  • prowadzenie postępowań administracyjnych,

  • opiniowanie projektów aktów prawnych,

  • współpraca z zagranicznymi organami.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze,

  • uprawnienia radcy prawnego lub adwokata,

  • znajomość regulacji prawa rynku finansowego, w szczególności ustaw: ustawa prawo bankowe, ustawa o skok, ustawa o usługach płatniczych, prawo spółdzielcze,

  • doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach rynku finansowego (banki komercyjne, banki spółdzielcze, skok, instytucje płatnicze) lub w urzędach/ organach administracji państwowej na stanowiskach merytorycznie związanych z obszarem bankowości,

  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,

  • komunikatywność, łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie,

  • inicjatywa, zaangażowanie, odpowiedzialność i samodzielność w działaniu.

Mile widziane

  • Znajomość ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy,

  • Doświadczenie zawodowe w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

  • świetną atmosferę pracy w dynamicznym zespole i wymianę doświadczeń w środowisku Radców Prawnych, ekspertów,

  • możliwość uczestnictwa w międzynarodowych spotkaniach i grupach roboczych,

  • dostęp do licznych szkoleń, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,

  • atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. PPK, opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),

  • pracę w dogodnej lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy,

  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy,

  • elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.