Praca prawnika – zaufanie publiczne to Twój zawód

Praca prawnika to niesienie pomocy tym, którzy czują się bezradni. W interesach, w relacjach międzyludzkich lub w każdej sprawie o prawnym podłożu. Mówi się, że lekarz uzdrawia ciała, psycholog dusze, a prawnik ma sprawić, aby żyło nam się lepiej.

Dokładając największej staranności, prawnik dba, abyśmy nie byli pokrzywdzeni w żadnej sprawie sądowej, którą mu powierzymy. Tak sytuacja wygląda w teorii – jak jest naprawdę pewnie już się przekonałeś, będąc w tym zawodzie nawet nowicjuszem.

Kiedy klient wpada w kłopoty, zaczyna szukać pomocy prawnej…

Jakimi kryteriami kieruje się klient szukając prawnika?

  1. Chce znaleźć odpowiedniego prawnika, który biegle zna się na dziedzinie, z której potrzebna jest pomoc lub doradztwo.
  2. Czy prawnik ma kancelarię lub filię w mieście, w którym toczy się postępowanie.
  3. Czy dany prawnik posiada jakieś rekomendacje, opinie w Internecie.

praca dla prawnika

Dlatego, jeżeli jesteś prawnikiem i masz w planach założenie Kancelarii i prowadzenie własnego biznesu musisz wejść w skórę swojego przyszłego klienta. Stworzyć markę, która z jego perspektywy będzie godna zaufania, a Ty jako prawnik będziesz autentyczny, staranny oraz będziesz budził zaufanie i szacunek u lokalnej społeczności. Twoja wiedza oraz doświadczenie zdobyte podczas studiów, aplikacji oraz staży w Kancelariach powinny być podstawą do dalszego rozwoju we własnym biznesie.

Oczywiście, jeżeli zdecydowałeś się na pracę prawnika musisz mieć pewne cechy charakteru, które pozwolą Ci odnaleźć się w prawniczym i sądowym świecie. Twoja komunikacja z klientem lub z dotychczasowym przełożonym, zarządzanie zespołem, praca pod presją czasu – wszystkie te elementy muszą Cię opisywać. Dodatkowo jako swój szef powinieneś znać podstawy marketingu Kancelarii Prawnej – w końcu to Twój biznes, który musisz rozkręcić.

ETYKA PRAWNIKA

Praca prawnika to wielka odpowiedzialność. Nie tylko z racji tego, że nasz zawód rzutuje na nasze życie prywatne – musimy poświęcić się mu w 100% – nikt nie zatrudni prawnika, który odwiedzaja co weekend wszystkie kluby w swoim mieście. A z drugiej strony każda sprawa zmusza nas do ingerowania w życie prywatne klienta. Poznając sprawę, wszystkie okolicznośc, często przykre fakty lub poufne informacje wchodzi się w bardzo intymną przestrzeń życiową.

Oczywiście w pracy prawnika jesteśmy zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej, ale ponadto stajemy się niejako powiernikiem wszystkich tajemnic, więc wysoko rozwinięta empatia w tym zawodzie jest szczególnie potrzebna, wtedy nasze zaangażowanie w każdą sprawę jest większe.

Dlatego wszczepienie w siebie już na etapie studiów przekonania, że prawo to wartość nadrzędna, którą kierujemy się w życiu prywatnym, ale i także w każdej sprawie, którą przyjmujemy. To my i nasza postawa ma dawać przykład, że zaufanie i szacunek do prawa to nasza powinność, która z czasem udzieli się każdemu Kowalskiemu, z którym będziesz miał do czynienia.

Zapraszamy na nasz portal prawniczy Jobforlawyer.pl, gdzie z łatwością znajdziesz nowe ogłoszenia o pracę oraz zlecisz substytucję i fotokopię akt.

Szukam Pracownika

Szukam pracy