170 wyświetleń

Prawnik w Zespole Nadzoru Regulacji w Departamencie Firm Inwestycyjnych; nr. ref. DIF/05/2021

Urząd KNF

Ogłoszenie wygasło

Twój zakres obowiązków

  • udział w tworzeniu polskich i międzynarodowych aktów prawnych, standardów nadzoru kapitałowego dla firm inwestycyjnych oraz systemów obrotu,

  • opracowywanie analiz i rekomendacji w zakresie obowiązujących i planowanych przepisów krajowych, wspólnotowych oraz standardów międzynarodowych dotyczących firm inwestycyjnych i systemów obrotu,

  • opracowywanie odpowiedzi na zapytania uczestników rynku dotyczące stosowania przepisów i standardów obowiązujących banki i firmy inwestycyjne w zakresie usług inwestycyjnych (MIFID II/MIFIR, EMIR, PRIIPS),

  • udział w pracach grup roboczych ESMA i organizacji międzynarodowych w zakresie firm inwestycyjnych i systemów obrotu,

  • analizy nowych trendów i rozwiązań, w tym w zakresie FinTech, SupTech, RegTech na rynku kapitałowym,

  • wspieranie procesów nadzorczych dotyczących firm inwestycyjnych i innych podmiotów nadzorowanych,

  • ścisła współpraca w zakresie regulacji i procesów nadzorczych z bankami i firmami inwestycyjnymi świadczącymi usługi inwestycyjne.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku prawo,

  • znajomość zasad funkcjonowania oraz regulacji prawa rynku kapitałowego w Polsce,

  • znajomość przepisów prawa krajowego oraz UE w zakresie działalności firm inwestycyjnych i systemów obrotu (MTF,OTF) (w tym MIFID II/MIFIR, PRIIPS, ustawa o obrocie instrumentami finansowymi),

  • minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe związane z rynkiem finansowym,

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office i zdolności analityczne,

  • bardzo dobra organizacja pracy i umiejętność nadawania priorytetów zadaniom,

  • samodzielność, zaangażowanie w pracę, odpowiedzialność,

  • umiejętność pracy w zespole i skutecznej komunikacji,

  • gotowość do zagranicznych podróży służbowych i pracy w międzynarodowych zespołach.

Mile widziane

  • praktyczne doświadczenie w stosowaniu wyżej wymienionych przepisów prawa krajowego oraz UE,

  • wiedza z zakresu nowych technologii, w tym FinTech i RegTech,

  • znajomość funkcjonowania innych sektorów rynku finansowego i instytucji w Polsce i Unii Europejskiej oraz procesów legislacyjnych w UE,

  • doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku,

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku lub na stanowisku inspektora nadzoru bądź prawnika w instytucji finansowej lub kancelarii prawnej,

  • ukończenie aplikacji legislacyjnej lub innej aplikacji prawniczej.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz profesjonalne, dynamiczne środowisko pracy,

  • możliwość zdobycia unikatowych doświadczeń z obszaru nowych technologii na rynku finansowym,

  • szansę na projektowanie rozwiązań, które mogą stać się standardem w krajowym, unijnym lub globalnym systemie finansowym,

  • pracę w wyjątkowym zespole specjalistów krajowych i międzynarodowych oraz świetną atmosferę,

  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach krajowych i zagranicznych w renomowanych instytucjach,

  • atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. PPK, opieka medyczna, dofinansowanie do wypoczynku i inne),

  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta,

  • elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy.

O firmie

Zespół Nadzoru Regulacji w Departamencie Firm Inwestycyjnych w Urzędzie KNF to grupa ekspertów specjalizująca się w projektowaniu rozwiązań regulacyjnych mających duże znaczenie na rynku kapitałowym, zajmująca się między innymi:

• tworzeniem i dostosowywaniem środowiska regulacyjnego do nowych

standardów i wyzwań technologicznych,

• wsparciem procesów nadzorczych dla zapewnienia ochrony klienta i zgodności z prawem usług inwestycyjnych świadczonych przez firmy inwestycyjne i banki.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.
Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.